»

NEBEZPEČNÉ PŘÍDAVNÉ LÁTKY POUŽÍVANÉ V KOSMETICE

V současné době, kdy se alergie téměř běžně projevují již u malých dětí, je především složení kosmetických přípravků velmi důležité. Z tohoto důvodu námi nabízené přípravky neobsahují látky: -Formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobuje stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: imidazolidinyl-urea, bronopol, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, bronidox, 5-bromo-5-nitro-1,3 – diozodinyl-urea a DMDM Hydantion.

-tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgátorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složení, nebo s koncovkou “-eth“ v souvislosti s čísly jako např. „Ceteareth 33“. Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.

-halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.

-parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, microcristalline Wax nebo ceresin.

-nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny syntetické vonné látky a parfémy, které mohou při delším používání způsobit rakovinu.

- dále pak látky zvané parabeny (methylparaben, ethylparaben, propylparaben, heptylparaben)
Tyto látky mohou způsobovat silné kontaktní dermatitidy.
Ethylparaben vykazuje lokálně anestetické účinky.

ZTVjOWYw